IND Yatırım Eğitimleri

IND Yatırım Eğitimleri

21 Haziran 2022 Kapalı Yazar: IND Yatırım

Modern yaşam saatte bir milyon mil hızla ilerliyor. Sürekli bilgi ve seçenek bombardımanı altındayız. Her açıdan, her cihazdan, her gün üzerimize geliyor. Birçoğumuzun bunalmış ve kaybolmuş hissetmesine şaşmamalı.

Ancak gürültüyü kesmenin ve netliği bulmanın bir yolu var. IND Yatırım, finansal piyasaları anlamanıza ve paranızla daha iyi kararlar almanıza yardımcı olacak çevrimiçi bir kurs sunuyor.

Bu kurs, mali durumlarını kontrol altına almak ve finansal geleceklerini kontrol etmek isteyen herkes için mükemmeldir. Yeni başlayan biri olmanız ya da yıllardır yatırım yapıyor olmanız fark etmez. Kurs, piyasaları ve nasıl işlediklerini tam olarak anlamanızı sağlamak için tasarlanmıştır.

Şunları öğreneceksiniz:

– Farklı piyasa türleri (hisse senetleri, sabit gelir, döviz, emtia, vb.)

* Dört farklı pazar türü vardır:

  1. Borsa
  2. Tahvil piyasası
  3. Döviz piyasası
  4. Emtia piyasası

Borsa, hisse senetlerinin (işletmelerdeki mülkiyet parçaları) yatırımcılar arasında alınıp satıldığı bir piyasadır. Genellikle bu hisse senetlerinin alınıp satıldığı borsaları ifade eder. Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok bilinen iki borsa New York Borsası (NYSE) ve Nasdaq’tır.

Tahvil piyasası, tahvillerin (kredilerin) yatırımcılar arasında alınıp satıldığı bir piyasadır. Genellikle bu tahvillerin alınıp satıldığı borsaları ifade eder. Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok bilinen iki tahvil borsası New York Borsası (NYSE) ve Nasdaq’tır.

Döviz piyasası, para birimlerinin (para) yatırımcılar arasında alınıp satıldığı bir piyasadır. Genellikle bu para birimlerinin alınıp satıldığı borsaları ifade eder. Dünyada en çok bilinen üç döviz borsası New York Borsası (NYSE), Nasdaq ve Tokyo Borsası’dır (TSE).

Emtia piyasası, emtiaların (diğer ürünlerin yapımında kullanılan maddeler) yatırımcılar arasında alınıp satıldığı bir piyasadır. Genellikle bu emtiaların alınıp satıldığı borsaları ifade eder. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi bilinen iki emtia borsası New York Borsası (NYSE) ve Chicago Ticaret Borsası’dır (CME).

  • Piyasaların birbiriyle nasıl bağlantılı olduğu
  • Küresel olayların piyasalar üzerindeki etkisi
  • Finansal raporlar nasıl okunur?
  • Teknik analizin temelleri

Ve çok daha fazlası…

Kurs, her biri bir öncekinin üzerine inşa edilen bir dizi kolay anlaşılır modül aracılığıyla verilmektedir. Ayrıca, öğrendiklerinizi pekiştirmenize yardımcı olacak çok sayıda sınav ve alıştırma da bulunmaktadır.

Kursun sonunda, finansal piyasaları ve nasıl işlediklerini çok daha iyi anlayacaksınız. Paranız hakkında daha bilinçli kararlar verebilecek ve piyasalara yatırım yapmaya başlamak için gereken bilgi ve güvene sahip olacaksınız.

Finansal piyasalar konusunda eksiksiz bir eğitim almak istiyorsanız, IND Yatırım tam da aradığınız yer.