Hangi Para Birimlerine Yatırım Yapmalısınız?

Hangi Para Birimlerine Yatırım Yapmalısınız?

1 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: IND Yatırım

Forex ticareti söz konusu olduğunda, diğerlerinden daha yaygın olarak işlem gören belirli para birimleri vardır. Bu başlıca para birimleri şunlardır:

ABD Doları (USD)

Avrupa Birliği Avro (EUR)

Japon Yeni (JPY)

İsviçre Frangı (CHF)

Kanada Doları (CAD)

Avustralya Doları (AUD)

Yeni Zelanda Doları (NZD)

Bu para birimlerinin her birinin kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri vardır, bu nedenle ticarete başlamadan önce her birinin ne hakkında olduğunu anlamak önemlidir.

ABD Doları

ABD Doları dünyada en çok işlem gören para birimidir ve aynı zamanda birincil rezerv para birimidir. Bu, dünyanın dört bir yanındaki Merkez Bankaları tarafından kendi para birimlerini stabilize etmenin bir yolu olarak tutulduğu anlamına gelir. USD aynı zamanda ticaret için popüler bir para birimidir çünkü nispeten istikrarlıdır ve diğer bazı büyük para birimleri kadar değişken değildir.

Avro

EUR, Avrupa Birliği’nin resmi para birimidir ve dünyada en çok işlem gören ikinci para birimidir. EUR, nispeten istikrarlı olduğu ve diğer bazı büyük para birimleri kadar değişken olmadığı için ticaret yapmak için popüler bir para birimidir.

JPY

JPY, Japonya’nın resmi para birimidir ve dünyada en çok işlem gören üçüncü para birimidir. JPY, nispeten istikrarlı olduğu ve diğer bazı büyük para birimleri kadar değişken olmadığı için ticaret yapmak için popüler bir para birimidir.

CHF

CHF, İsviçre’nin resmi para birimidir ve dünyada en çok işlem gören dördüncü para birimidir. CHF, ticaret yapmak için popüler bir para birimidir çünkü nispeten istikrarlıdır ve diğer bazı büyük para birimleri kadar değişken değildir.

CAD

CAD, Kanada’nın resmi para birimidir ve dünyada en çok işlem gören beşinci para birimidir. CAD, nispeten istikrarlı olduğu ve diğer bazı büyük para birimleri kadar değişken olmadığı için ticaret yapmak için popüler bir para birimidir.

AUD

AUD, Avustralya’nın resmi para birimidir ve dünyada en çok işlem gören altıncı para birimidir. AUD, nispeten istikrarlı olduğu ve diğer bazı büyük para birimleri kadar değişken olmadığı için ticaret yapmak için popüler bir para birimidir.

NZD

NZD, Yeni Zelanda’nın resmi para birimidir ve dünyada en çok işlem gören yedinci para birimidir. NZD, nispeten istikrarlı olduğu ve diğer bazı büyük para birimleri kadar değişken olmadığı için ticaret yapmak için popüler bir para birimidir.